Парламентарі «заморозять» префікс «біо» в назвах молокопродуктів ще на вісім років

22.12.2014

Верховна Рада може відтермінувати заборону використання префіксу «біо» у назвах молокопродуктів, що містять у своєму складі пробіотики, до 2022 року. Про це йдеться в законопроекті №1485, зареєстрованому на сайті ВРУ 16 грудня.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, відповідно до ч. 7 статті 29 Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» забороняється при маркуванні продукції, що не відповідає вимогам цього Закону, використовувати позначення з написами «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», словами з префіксом «біо».

Однак протягом багатьох років підприємства молочної галузі виробляють кисломолочні продукти, використовуючи назви «біокефір», «біойогурт» не як позначення при маркуванні продуктів, вироблених з органічної сировини, а як їх назва.

«На даний час 35 виробників молочних продуктів в маркуванні використовують префікс "біо", з них 27 виробників є національними»,  —уточнюють автори законопроекту, депутати Іван Мірошниченко («Самопоміч») і Вадим Івченко («Батьківщина»).

Тому вони пропонують відстрочити заборону використання слова з приставкою «біо» при маркуванні молочних продуктів, виробництво яких відповідно до нормативних документів передбачає використання пробіотиків, для уникнення можливих втрат суб'єктами господарювання при зупинці виробництва біопродуктів.

Джерело Агравері