Доходи від оренди майна оподатковуються та декларуються

20.04.2017

Здача в оренду власного майна є додатковим джерелом заробітку, а це може бути й кімната у квартирі, власне, сама квартира, гараж, дачний будиночок тощо. Юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичною особою – підприємцем.

У випадку здавання в оренду нерухомого майна суб’єктам господарської діяльності (юридичним особам або фізичним особам – підприємцям) податковим агентом буде орендар. Податок на доходи фізичних осіб утримується орендарем під час виплати таких доходів за його ж рахунок.

Якщо об’єкт нерухомості здається в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, податковим агентом буде орендодавець. Тобто, орендодавцю кожного кварталу протягом 40 днів необхідно нарахувати та сплатити податок ПДФО за ставкою 18 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Нагадаємо: кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у      2016 році триває до 1 травня 2017 року. Останній день подачі податкової декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік – 3 травня 2017 року.

З новою формою Декларації та Інструкцією щодо її заповнення можна ознайомитися на субсайті Головного управління ДФС у Херсонській області офіційного веб-порталу ДФС за електронним посиланням: http://kherson.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2017/.

Автор: Головне управління ДФС у Херсонській області