Лауреат економічної Нобелівки розповів, що приведе Україну до успіху

11.10.2017

Лауреат економічної Нобелівки розповів, що приведе Україну до успіху

Україні потрібно будувати ліберальну і відкриту економіку, для того, щоб досягти успіху

Про це заявив лауреат Нобелівської премії з економіки Пол Кругман в інтерв'ю програмі "Перша Шпальта", передає Depo.ua із посиланням на "Новое Время".

"На мій погляд альтернативи ліберальної ринкової економки для України не існує. Ви вже пробували альтернативи, але вони не спрацювали. Ринкова економіка не завжди відмінно працює, але це ймовірно краще, що може бути. Вам може відкритися доступ до міжнародної торгівлі та інвестицій, якщо ви її побудуєте, - заявив Кругман. - Ви повинні вжити жорстких заходів щодо олігархів і демонополізувати цілі галузі. А також провести тотальну приватизацію майна. До сих пір його велика частина знаходиться у державній власності. Бути частиною світової економіки - це кращий варіант для вас".

На його думку, в Україні багато бідних людей і відстала економіка через те, що країна намагалася захищати внутрішній ринок і своїх олігархів, від конкуренції з західними продуктами і інвестиціями. "Ви не пускали в країну західний капітал. Це була провальна стратегія. Відкрийте свій ринок для західних технологій, капіталу і компаній. Дайте їм рівні шанси з вашими олігархами. І побачите, як зміниться ваша країна", - заявив лауреат Нобелівської премії з економіки.

Довідка: Пол Кругман – американський економіст, отримав освіту в Єльському університеті. Доктор філософії (1977). Лауреат Нобелівської премії в області економіки 2008 року, за дослідження причин глобальної урбанізації, яка пов'язала питання міжнародної торгівлі та економічної географії.

Джерело: depo.ua