Про декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році, йшлося на прес-конференції

02.02.2018

Про декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році, йшлося на прес-конференції

30 січня в ІА «МОСТ-Днепр» відбулася прес-конференція на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році» за участі начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислава Воінова та начальника управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової.

Владислав Воінов розповів про підсумки декларування доходів у 2017 році.

«Станом на 31 грудня минулого року жителями Дніпропетровської області подано 47 328 податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2016 рік. Загальна сума задекларованого громадянами доходу становила 2 млрд. 838 млн. гривень.

При цьому сума, задекларована до сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), склала 101 млн. гривень, додаткові надходження до бюджетів територіальних громад нашої області склали 20 млн. гривень.

Доходи у сумі понад 1 млн. гривень задекларували 200 жителів нашої області.

Сума задекларованого ними доходу склала 1 млрд. 200 млн. гривень».

Також, за його словами: «З 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556.

Види доходу, які підлягають обов'язковому декларуванню:

- продаж та надання в оренду рухомого та нерухомого майна;

- іноземні доходи;

- інвестиційний дохід, тобто дохід від продажу акцій та корпоративних прав;

- дохід у вигляді анульованою банком частини боргу за кредитом.

Також, обов'язковому декларуванню підлягають доходи у вигляді подарунків та спадщини. З 01.01.2017 року вступили в силу зміни в податковому законодавстві, згідно яких звільняються від оподаткування доходи, отримані у вигляді спадщини / дарування від членів сім'ї другого ступеня споріднення, до яких відносяться бабусі, дідусі, онуки, рідні брати і сестри».

Фізичні особи зобов'язані самостійно до 1 серпня 2018 року сплатити суму податкових зобов'язань, зазначених ними у річній декларації. Для зручності громадян протягом січня - квітня 2018 року центри обслуговування платників функціонують не тільки в робочі дні, а й по суботах з 9.00 год. до 13.00 год.».

Разом з тим, Манушак Осипова проінформувала: «Бланки податкових декларацій є загальнодоступними для населення. Їх можна безкоштовно отримати на паперових носіях в податкових органах на запит платника податків, а в електронному вигляді – за допомогою сервісу «Декларування громадян» на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням sfs.gov.ua.

Так, для зручності декларантів на офіційному веб-порталі ДФС України функціонує спеціальний банер «Деклараційна кампанія - 2018», в якому, крім нормативних і інформаційних матеріалів, розміщені Декларації про майновий стан і доходи, приклади заповнення декларації.

Платник податків має право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації з проханням отримати консультативну допомогу з питань щодо заповнення річної податкової декларації», - зазначила Манушак Осипова.